BIOGRAFIA

Kamilla podczas Dni Otwartych TVP

Kamilla Baar
Urodzona 6 października 1979r. w Człuchowie. Polska aktorka telewizyjna i teatralna. Jest córką emerytowanego żołnierza
i dyrektorki przedszkola.Swoje dzieciństwo spędziła w Tychach, gdzie uczęszczała do podstawówki i szkoły średniej. Ma dwóch młodszych braci (Damiana oraz Błażeja). Na początku jest zazdrosna o rodzeństwo, ponieważ rodzice maja dla niej coraz mniej czasu, jednak jak na starszą siostrę przystało dba o swoich braciszków pomagając im w lekcjach, opowiadając bajki na dobranoc. Małej Kamilli koleżanki zazdroszczą taty, który chodzi w mundurze, jednak ona jest najbardziej dumna, gdy ten czesze ja po raz pierwszy w kucyki do szkoły: jeden wyżej, drugi niżej, gumki w różnych kolorach : – ) Rodzice uważają, że była idealnym dzieckiem: grzeczna dziewczynka, pomocna siostra i córka. Jednak gdy wyjeżdżała na wieś do dziadków- broiła! Razem z kuzynem podkradała warzywa z pola, zakładała pułapki na kury, przy czym brudziła swoje sukienki.

Jej ukochanym zwierzątkiem był hipopotam :-) Hodowała również łąkówki, małe, bajecznie  kolorowe papugi z Ameryki Południowej.

W liceum gra w teatrze szkolnym. Niestety nie zdobywa pochwał od nauczycielki. Do roli Stanisława Augusta Poniatowskiego wkłada perukę, która spada jej z głowy. Kamilla zaczyna się śmiać i nie przestaje, aż widownia nie zacznie razem z nią. Po występie nauczycielka komentuje „aktorka z Ciebie marna” (red. ciekawe co myśli sobie teraz ta Pani pedagog gdy widzi Kamillę w serialach bądź teatrze :-)

Przed egzaminami do szkoły Aktorskiej w Warszawie. Kamilla wybiera się ze znajomymi w góry. Z wyjazdu wraca z 38 stopniami gorączki i zapaleniem krtani. Mimo swojego stanu zdrowia staje przed komisją i wygłasza monolog Nataszy ze Skrzywdzonych i poniżonych. Na egzamin przygotowała 28 tekstów, choć wystarczyło sześć! Wszystkie zna na pamięć. Tłumaczy to tym, że w Tychach wszędzie chodziła pieszo. W drodze powtarzała teksty. Egzamin kończy się dla niej pozytywnie. Rodzice odwożą ją samochodem do Warszawy z niedomkniętym bagażnikiem.

19 listopada 2001r. zadebiutowała na scenie warszawskiej Akademii Teatralnej w swoim spektaklu dyplomowym „Sen nocy letniej”. Jednak oficjalny debiut przypada na 13 lipca 2002roku (spektakl Miłość do trzech pomarańczy”). Od 2005roku jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. Miała okazję współpracować ze znanymi reżyserami takimi jak: Tadeusz Bradecki, Jan Englert czy Andrzej Strzelecki. Występuje zarówno w repertuarze klasycznym, jaki współczesnym, sama Kamilla preferuje jednak role dramatyczne.

 

W 2003 roku stanęła przed kamerami serialu „Na dobre i na złe”, gdzie wcielała się w postać Ewy, pacjentki szpitala w Leśnej Górze. Prawdziwą sławę przyniosła jej jednak rola Magdy w filmie „Vinci” Juliusza Machulskiego. Wystąpiła także w takich serialach jak: „Londyńczycy”, „Hotel 52″ a w 2011 roku powróciła do Leśnej Góry, tym razem jako doktor Hana Goldberg.

9 stycznia 2011 roku urodziła małego Brunona (3x B: Bruno Błach-Baar). Jest partnerką Wojciecha Błacha, aktora znanego z seriali „Plebania”, „Na wspólnej”, „Szpilki na Giewoncie”  itp.

Trzy ulubione rzeczy Kamilli:

  • ażurowa bransoletka z Maroka
  • granatowa ramoneska Massimo Dutti
  • białe trampki Converse

16 thoughts on “BIOGRAFIA

  1. Kamillo!
    Jestem Monika. Uwielbiam cię oglądac i czytac o tobie. Wzoruje się na tobie. Jesteś moją najulubieńszą aktorką. Gdy czytałam pare wywiadów okazało się żę jesteś taka jak ja! Uwielbiał cię!
    Twoja największa fanka

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s